Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

2 % pre Zachráňme mauzóleum Rakovských

SÚBOR
Dátum: 04.04.2024
Autor: Obec Rakovo
Počet videní: 1310
3 min. čítania
2 % pre Zachráňme mauzóleum Rakovských

Vážení priatelia a priaznivci OZ „Zachráňme mauzóleum Rakovských“ v Rakove

Naše občianske združenie je zaregistrovaná organizácia uchádzajúca sa o 2 % dane z príjmu.

Vďaka iniciatíve obce bol výnimočný objekt mauzólea vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a začala sa záchrana a obnova tejto pamiatky.

V minulých rokoch sa nám podarilo opraviť vonkajšie fasády Mauzólea, teraz môžu aj Vaše 2 % z  dane pomôcť pri obnove interiéru mauzólea.

V budúcnosti by sme tak mohli predstaviť verejnosti originálnu stavbu, ktorá svojou ojedinelosťou má nadregionálny význam v kultúrnom dedičstve krajiny.

Prosíme Vás, podporte obnovu tejto kultúrnej pamiatky a venujte 2 % z vašej, už zaplatenej dane na účet nášho občianskeho združenia.

Obchodné meno / názov: OZ „Zachráňme mauzóleum Rakovských“

Sídlo: Rakovo č. 8, 038 42 Rakovo

Právna forma: Občianske združenie

IČO: 53115155

Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré si podávajú daňové priznania, majú Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane priamo v daňovom priznaní. Termín – do 31. marca 2024

Zamestnanci (fyzické osoby), ktorých daňovú povinnosť vykonáva zamestnávateľ, doručia daňovému úradu (podľa trvalého bydliska) alebo na Obecný úrad dve vyplnené tlačivá: 1. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane 2. Potvrdenie o zaplatení dane – vyhotoví ho zamestnávateľ na požiadanie Poukazovaná suma z 2 % z dane zo zákona je minimálne 3 €. Termín – do 30. apríla 2024

Vyplnené tlačivá je možné odovzdať na daňový úrad, alebo doručiť na Obecný úrad a my ich doručíme na daňový úrad. Zaručujeme sa, že Vaše údaje budú použité len pre potreby daňového úradu.

Ďakujeme za vaše príspevky!

 

 

Patrik Antal

predseda OZ

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Vyhlásenie_2perc_Mauzoleum Veľkosť: 146.8 kB Formát: pdf Dátum: 13.2.2022

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.